Dominic Thiem i Filip Krajinovic trzymający puchary w ręku po wygranym turnieju

Dominic Thiem najlepszy w Belgradzie po pierwszej turze Adria Tour.
Dominic Thiem wygrał rozgrywany na korcie ziemnym w Belgradzie pierwszy turniej cyklu Adria Tour. W finale Dominic pokonał Filip Krajinovic po zaciętym trzy setowym pojedynku. Novak Djoković i Alexander Zverev nie wyszli z grupy.


W grupie A zaskakująco najlepszy zawodnikiem został Filip Krajinovic, który pokonał Novaka Djokovica 4:2, 2:4, 1:4 . Przy stanie 4:2 2:1 dla Djokovica, każdy uważał, że mecz skończy się w przeciągu dwóch-trzech gemów jednak Filip (ranking ATP 32) zaczął grać świetnie z głębi kortu, zyskując pewność i przewagę każdą kolejną piłką. Zwykle doskonały w defensywie Djoković nie radził sobie z piłkami zagrywanymi raz po raz w okolice linii końcowej i punt do punktu stracił ten mecz. Tak jak pisaliśmy w poprzednim artykule takich niespodzianek oczekiwaliśmy ze storny lokalnych zawodników.


Grupę B bez ani jednej porażki wygrał Dominic Thiem. Austriak w niedzielę po dwóch tie breakach okazał się lepszy od Grigora Dimitrowa. Austriak wygrał wszystkie mecze, przypomniał widzom, że korty ziemne to jego specjalność (dwa finały Roland Garros też to potwierdzają).
W finale w Belgradzie Austriak pokonał Serba Filipa Krajinovicia 4:3, 2:4, 4:2.

Filip-Krajinovic

W przyszły weekend tenisiści zagrają w Zadarze, a na początku lipca odbędzie się impreza w Banja Luce. Będziemy relacjonować na bierząco na jakie pojedynki warto obstawiać. Pojedynki będzie można obejrzeć Eurosporcie 2 oraz Eurosport Playerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *