Serena Williams z Naomi Osaka


Według dwukrotnej zwyciężczyni Wielkiego Szlema Naomi Osaki, Serena musi być wzięta pod uwagę jako faworytka Australian Open 2020 i nadchodzącego sezonu 2020.
Byłoby to jej 24 zwycięstwo turnieju Wielkiego Szlema. Warto jednak wspomnieć, że od jej ostatniego Australian Open zwycięstwa w 2017 roku nie wygrała ani jednego Wielkiego Szlema, jednak cztery razy udało jej się dotrzeć do finału
. Serena ma potężne uderzenia zarówno z forhendu, jak i backhandu, świetny serwis i return. Gra bardzo agresywnie. Jeśli będzie trafiać to jest w stanie wygrać z każdą przeciwniczką, mimo że nie rusza się tak jak kiedyś. Każda zawodniczka ma do niej wielki szacunek co również daje jej przewagę psychiczną. Na jej korzyść również wpływa fakt, że Bianca Andreescu wycofała się z rozgrywek przez kontuzję. Co więcej, Serena pokazała się ze świetnej strony wygrywając ATP w Auckland.

Tenisitka Naomi Osaka odbijająca piłkę z beckhendu


Do faworytek na pewno musimy zaliczyć pochodzącą z Japonii Naomi Osake. Zawodniczka ma za sobą zwycięstwo US Open w 2018 roku oraz triumf w Australian open w 2019. Tenisistka ma spory apetyt na zwycięstwo i liczmy, że kontuzja barku, która uniemożliwiła jej grę w WTA Finals nie przeszkodzi jej w Australian Open. Bilans zwycięstw przeciwko Serenie Williams wynosi 2:1. Kursy na zawodniczkę są dość korzystne.


Warto również wspomnieć o zawodniczce, która będzie grała ,,u siebie” – Australijce Ashleigh Barty Zawodniczka wygrała wielkoszlemowego Rolanda Garrosa oraz WTA Finals. Zakończyła sezon jako liderka światowej klasyfikacji i tylko przegrany finał Pucharu Federacji w Perth pozostawił pewien niedosyt. Rok temu Australian Open zakończyła w ćwierćfinale. Nie udało się jeszcze jej pokonać legendy Sereny Williams.


Jesteśmy ciekawi co pokaże Karolina Pliskova, która jest drugą rakietą na świecie i zakończyła sezon ze świetnymi rezultatami. W turnieju w Brisbane pokonały zeszłoroczną zwyciężczynie Australian Open – Naomi Osakę. Karolina zazwyczaj świetnie radzi sobie w mniejszych turniejach. Jednak liczymy, że w tym roku może sporo ugrać w Australian Open, szczególnie że drabinka jest dla niej dość korzysta, Barty, Osaka i Serena są w drugiej połowie drabinki.


Liczymy również na niespodzianki, jakie mogą zapewnić nam młode zawodniczki jak Amerykanka Danielle Collins. Amerykanka doszła do półfinału w zeszłym roku i jest aktualnie w bardzo dobrej formie. Obstawianie na jej zwycięstwo jest dość ryzykowne, ale na pewno może ona narobić sporo problemów czołowym zawodniczkom.

Kursy Serena Williams Naomi Osaka Karolina Pliskova Ashleigh Barty Simone Halep

Betfan
4.90 8.70 11.50 8.70 11.50
Forbet 4.908.7011.508.7011.50
Milenium5.009.0011.009.0012.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *