Kamil Majchrzak zmęczony po meczu tenisowym z rakietami w ręku

Kamil Majchrzak wyśmienicie przywitał się z rywalizacją na kortach ziemnych. Reprezentant Polski w turnieju rangi ATP Challenger Tour w Prościejowie wygrywa mecz za meczem. Do rozegrania zostało mu już tylko jedno spotkanie, a tenisiści powalczą o końcowy triumf.

Kamil Majchrzak w ostatnich tygodniach wracał do gry po dłuższej przerwie – wprawdzie na początku lipca rozegrał zawody na krajowym podwórku (turnieje z cyklu LOTOS PZT Polish Tour), to jednak z powodu kontuzji, której nabawił się podczas ATP Cup i przerwy od rozgrywek spowodowanej pandemią COVID-19, odpoczywał od gry ponad sześć miesięcy. Średnio obiecujący był także jego powrót do zawodowych zmagań, bowiem w Cincinnati odpadł w drugiej rundzie eliminacji, a na US Open na inaugurację nieoczekiwanie gładko przegrał z Ernesto Escobedo.

Nowe rozdanie nastąpiło w Prościejowie, gdzie Majchrzak bierze udział w silnie obsadzonym turnieju z cyklu ATP Challenger Tour. Reprezentant Polski w drodze do finału pokonał naprawdę solidnych rywali, jak Roman Safiullin czy Jiri Lehecka, ale tak naprawdę dopiero w meczu, którego stawką będzie tytuł, czeka go nieprawdopodobnie trudne zadanie. Po drugiej stronie siatki stanie Pablo Andujar – tenisista, który zna smak turniejowych zwycięstw nie tylko na poziomie ATP Challenger, ale także w głównym cyklu. Na swoim koncie ma cztery wygrane turnieje ATP, z czego ostatni w 2018 roku. Co ciekawe – w Prościejowie broni tytułu z ubiegłego sezonu, kiedy to przeszedł przez cały turniej bez straty seta. Doświadczony Hiszpan z US Open pożegnał się podobnie, jak Majchrzak, po pierwszej rundzie.

Tenisiści na innym etapie kariery

Trudno w jakikolwiek sposób obu zawodników, bowiem są na zupełnie innym etapie kariery; Andujar to 34-latek, który na wszystkich zawodowych poziomach rozgrywkowych rozegrał ponad 1000 spotkań. W najlepszym momencie tenisowej przygody był 32. tenisistą świata. Najlepiej radzi sobie na kortach ziemnych, które można nazwać jego „mekką”. Tymczasem Majchrzak dopiero stawia pierwsze kroki w największych turniejach, i o ile na Andujarze finał w Prościejowie zapewne nie robi wrażenia, tak nasz rodak powalczy o jeden z najważniejszych tytułów, a zarazem powrót do grona stu najlepszych tenisistów świata.

Wyraźny faworyt

Bukmacherzy nie mają większych wątpliwości i stawiają w tym meczu na tenisistę wyżej notowanego oraz bardziej utytułowanego. Majchrzak do tego spotkania przystąpi w roli wyraźnego underdoga, co jednak nie powinno mu przeszkadzać. Tenisista pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego wielokrotnie udowadniał, że pojedynki z faworyzowanymi rywalami nie są dla niego problemem i potrafi znaleźć sposób na ich rozgrywanie. Podsumowując: Majchrzak nic nie musi; jeśli przegra, to nikt do niego nie będzie miał pretensji, natomiast potencjalna wygrana bez wątpienia okaże się jednym z jak dotychczas najcenniejszych skalpów.

 ForbetBetClickBetFanLv BetTotolotek
Kamil Majchrzak2.802.802.822.752.76
Pablo Andujar1.381.381.381.401.37

Sobotni finał turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego w Prościejowie rozpocznie się o godzinie 11:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *