Roger Federer odbijający piłkę z backhandu podczas turnieju w Wimbledon

Wimbledon to najbardziej prestiżowy i najstarszy tenisowy turniej. Impreza, której historia sięga 1877 roku, nie odbyła się tylko w latach 1915-1918 oraz 1940-1945 (z powodu I i II wojny światowej). Koronawirus zmusił organizatorów do odwołania turnieju pierwszy raz od 75 lat.

Naszym zdaniem najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich, którzy sprawiają, że Wimbledon to wydarzenie angażujące społeczeństwo, graczy, gości, pracowników, wolontariuszy, partnerów, kontrahentów i lokalnych mieszkańców – przekazał komitet organizacyjny Wimbledonu w środowym oświadczeniu.

„Jestem zszokowana” – oznajmiła na Twitterze Amerykanka Serena Williams.

„Jestem zdruzgotany, ale na pierwszym miejscu zdrowie i rodzina” – napisał z kolei na Twitterze Szwajcar Roger Federer, który jest ośmiokrotnym triumfatorem Wimbledonu.

Simona-Halep

Zeszłoroczny finał nadal jest w moim sercu. To był jeden z najlepszych dni mojego życia. Ale w tej chwili walczymy z czymś znacznie ważniejszym, a ja wierzę, że Wimbledon jeszcze wróci. Muszę po prostu dłużej poczekać na obronę trofeum – skomentowała druga rakieta na świecie Simona Halep.

Jest mi bardzo przykro, że cały sezon na trawie został odwołany. To dla mnie trudna do przełknięcia decyzja, bo miałam nadzieję na spotkanie ze wspaniałymi kibicami- tak skomentowała sytuację Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber.

Dla przypomnienia Organizatorzy  Roland Garros zdecydowali się przełożyć paryską imprezę. Pierwotnie French Open miało zostać rozegrane w dniach 24 maja – 7 czerwca. Nowy termin to 20 września – 4 października.

Wszystkie pozostałe turnieje ATP i WTA zostały zawieszone aż do lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *