Sofia Kenin

Rodzaje zakładów bukmacherskich w tenisie ziemnym!

Tenis ziemny jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin w zakładach bukmacherskich . Moim skromnym zdaniem przebija go tylko i wyłącznie piłka nożna , czyli najbardziej rozpoznawalny sport świata! Co zatem mają w swoich ofertach najlepsze zakłady bukmacherskie z tenisa ziemnego i jak obstawiać tenis ?

Obecnie w Polsce mamy wiele firm bukmacherskich , które działają zarówno stacjonarnie jak i online. Do głównych możemy na pewno zaliczyć takie jak : LV Bet, Totolotek, czy Forbet. Pewnie większość z Was pomyślało teraz , że współpracujemy z tymi zakładami bukmacherskimi i ich obecnie reklamujemy. Nic z tych rzeczy! Wspomnieliśmy je tylko i wyłącznie dlatego , że w dalszej części artykułu , przedstawimy Wam różne rodzaje gier oferowanych przez buki w tenisie ziemnym! Nikogo nie chcemy faworyzować i wymieniliśmy kilka podstawowych zakładów bukmacherskich , bo szczerze mówiąc jest ich zdecydowanie więcej ! Nie czas jednak o tym pisać….Zapraszamy na analizę naszego głównego tematu – czyli co możemy obstawiać jeśli typujemy Tenis ziemny!

Jak obstawiać tenis ?

Swoją analizę przedstawimy na przypadkowej rywalizacji dwóch tenisistów Jednym z nich będzie Kazek a drugim powiedzmy Poldek.  Gotowi? – Zaczynamy!

  1. Mecz

Tutaj każdy z typujących graczy ma do wyboru zaledwie dwie opcje. Wygrana Kazka lub wygrana Poldka. Kursy są oczywiście zależne od danego rankingu bądź też aktualnej dyspozycji graczy.

  • 1 set

Tutaj mamy sytuację bardzo podobną…tyle , że zakład tylko i wyłącznie dotyczy pojedynku rozgrywanym w 1 secie. Kursy często są troszkę większe niż na wygranie meczu , ponieważ każdy gracz mimo , że wygra 1 seta nie jest powiedziane , że wygra cały mecz.

  • Wygrana 1 seta/meczu

Ciekawy zakład , często stosowany przez graczy na tak zwane łamaki. Co to znaczy? Przykładowo Poldek wygrywa 1 seta , mimo że nie był faworytem meczu ale kolejne dwa sety padają łupem faworyzowanego Kazka i to właśnie on wygrywa cały mecz. Każdy gracz co dał wtedy że 1 seta wygra Poldek ale mecz Kazek będzie mogł cieszyć się z wygranej! Największy zarobek będzie jednak wtedy gdy faworyzowany Kazek wygra 1 seta ale …niespodziewanie przegra mecz ….bo właśnie za taki scenariusz buki będą oferować największe stawki – szczególnie w zakładach na żywo , oferowanych online. Oczywiście są jeszcze 2 opcje…Jakie? Poldek wygrywa 1 i 2 seta a więc 2:0 – na pewno byłby dobry kurs , ponieważ Poldek był niżej notowanym graczem oraz Kazek wygrywa 2:0 gdzie kursy pewno będą mniejsze ponieważ Kaziu był faworytem tego spotkania.

  • Dokładny wynik

Przy grze do 2 wygranych mamy tylko 4 opcje. Są to wygrane Poldka 2:1 lub 2:0 oraz wygrane Kazka 2:1,2:0. Kursy oczywiście są zależne od rankingów graczy.

  • Liczba setów

Bardzo podobne co dokładny wynik, ale z jedną bardzo dużą różnicą. W tym zakładzie bowiem nie istotne jest który gracz wygra. Przy grze do 2 wygranych setów mamy tylko 1 pytanie. Czy zostaną rozegrane 2 czy 3 sety. Kursy są mniejsze , niż byśmy typowali dokładny wynik spotkania.

  • Czy dany zawodnik wygra przynajmniej 1 seta.

Bardzo interesująca propozycja buków! W szczególności opłacalna gdy gra mega faworyt z mało znanym graczem. Dlaczego ? Często jest wtedy , że ten wskazywany na porażkę gracz dostaje bardzo wysokie kursy na to , że ugra chociaż jednego seta. Z doświadczenia wiem , że chwila nie uwagi , chwila zlekceważenia rywala i dany set ucieka. Oczywiście fajne kursy można również złapać wtedy gdy obaj gracze są na równym poziomie i buki dają wtedy ofertę 50% na 50% za równo na mecz jak na wygranie seta przez danego gracza.

100
  • Ilość gemów w meczu

W tenisie gra się każdego seta do 6 wygranych gemów , przy czym dany zawodnik musi mieć w końcowym rozrachunku dwa punkty przewagi czyli np. wygrać 6:4 . Co jeśli mamy wynik 5:5 ? Otóż wtedy gramy dalej, ale z zachowanie 2 pkt przewagi…Któryś z graczy musi wygrać 7:5….jeśli nie , to mamy 6:6 i tak zwany Tie-break do małych 7 pkt. Wygrany tego tie-breaka będzie również wygranym 1 seta w stosunku 7:6. Przy takim stosunku , łatwo policzyć , że 1 set miał aż 13 gemów i nawet jeśli 2 set zakończy się wynikiem 6 : 0 to i tak wygramy swój zakład jeśli daliśmy np. , że w danym meczu będzie powyżej 18.5 gema.

  • Ilość gemów w danym secie

Dokładnie to samo co w powyższym podpunkcie , tyle , że zakład dotyczy tylko danego seta.

  • Handicapy

Stosowane są zarówno do setów jak i gemów.

  1. Ilość asów serwisowych

Przydaje się tutaj wiedza na temat danego gracza. Często mamy bowiem świetnie serwujących graczy , którzy właśnie na tej umiejętności opierają głównie grę w tenisa ziemnego.

Jak sami doskonale widzicie , zakłady bukmacherskie mają naprawdę wiele do zaoferowaniu dla typującego tenis ziemny. Oczywiście przedstawiłem tutaj tylko wybrane elementy , ponieważ często jest ich dużo więcej . Nie wiem czy wiecie ale ogólnie możemy obstawiać tenis ziemny w ofercie przed meczowej – czyli przed rozpoczęciem danego spotkania ale również w oferowanych zakładach LIVE czyli w trakcie danego meczu. Podczas gier tak zwanych na żywo , typujący mają możliwość złapania naprawdę ciekawych i wysokich kursów , nie możliwych do uzyskania ich w ofercie przed meczowej.

Spotkałem się już jednak z różnymi opiniami na temat zakładów przed meczowych jak i tych LIVE. Może w następnym artykule zajmiemy się tymi zagadnieniami? Chcielibyście ? Mam nadzieję , że choć troszkę przybliżyłem Wam świat tenisa ziemnego w bukmacherce, odpowiedziałem na Wasze pytanie jak obstawiać tenis i liczę , że z niecierpliwością będziecie oczekiwać na kolejny artykuł związany z naszym ukochanym sportem!

Poznaj również podstawy zasad gry w tenisa . Załóż konto u bukmachera, skorzystaj z bonusu powitalnego przy pierwszej wpłacie. Niektórzy bukmacherzy oferują darmowe transmisje meczów. Oglądaj spotkania, sprawdzaj nasze typy, aktualności i obserwuj wydarzenia na korcie !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *