Simona Halep uderzająca piłkę z forhandu podczas turnieju tenisowego

Tenis i zakłady na żywo to genialne połączenie. Wystarczy podstawowa znajomość strategii zawierania zakładów połączona z obserwacją danego meczu, by w przeciągu kilku minut osiągnąć zysk w zakładach na żywo w tenisie. 

Mecze tenisowe na żywo połączone z obstawianiem dostarczą ci niezwykłych emocji !

Stała obecność online przyczyniła się do przyspieszenia życia, co również zmieniło losy zakładów bukmacherskich. Gracze nie chcą czekać kilka dni na rezultaty a jeszcze dłużej na wypłatę środków. Tę tendencję wykorzystali bukmacherzy, którzy proponują nam zakłady na mecze tenisowe na żywo.


Trwające wydarzenia, poprzez presję czasu i towarzyszące im emocje, sprawiają, że gracze zawierają zakłady dużo mniej przemyślane, ale znacznie bardziej ekscytujące. Teoretycznie zawierane zakłady na żywo zwykle mają w sobie więcej losowości, ale jeśli jesteś odpowiednio przygotowany mogą one przynieść lepsze korzyści niż zakłady zawierane z wyprzedzeniem.

Sofia Kenin


W tenisie w zakładach na żywo obstawiamy głównie który zawodnik wygra następny punkt lub gem w meczu.
Poniżej przedstawiamy kilka porad, które pomogą ci podczas obstawiania meczów tenisowych na żywo.


Mecz tenisa ziemnego jest na tyle długi, że rzadko kiedy pojedynek jest jednostronny. Na zawodników odziałowuje bardzo dużo czynników dlatego często mamy do czynienia z punktami zwrotnymi w trakcie meczu. Wynikają one ze zmęczenia zawodników, zmiennej koncentracji tenisistów, czy z aspektów psychologicznych.
Punkty zwrotne rzadko kiedy pojawiają się nagle i można je przewidzieć poprzez obserwację danego meczu, jak i wcześniejszych meczów lub analiz zawodników.


Do jednych z najczęściej pojawiających się sygnałów nadchodzącego punktu zwrotnego może być np. zwiększenie ilość niewymuszonych błędów przez tenisistę, który prowadzi w meczu.
Sytuacja może się również odmienić, gdy podejrzewamy kontuzję u zawodnika prowadzącego , zwiększoną ilość błędów serwisowych, nerwowe zachowanie, kłótnia z sędzią lub przeciwnikiem, przegranie sekwencji 3-4 punktów z rzędu.
Im więcej gracz obejrzał meczów, tym lepiej zna zawodnika i będzie wstanie rozpoznać zbliżający się kryzys.
Gdy oglądałeś już setki meczów tenisa, zauważysz, kiedy tenisista zaczyna „gorzej grać”.

W tenisie sfera mentalna zawodnika jest niezwykle istotna dlatego postaraj się zrozumieć jaka jest motywacja zawodnika. Czy gra, ponieważ walczy o wyższy ranking, pierwszy tytuł , nagrodę finansową czy może gra na „swoich” kortach przed swoją publicznością ?


Skarbnicą wiedzy przy typowaniu spotkań mogą okazać się profile zawodników na stronach ATP czy WTA jak również nasze rekomendacje i profile zawodników.

przykładowe statystyki tenisowe

Warto również śledzić profile społecznościowe jak Facebook czy Instagram. Czasami zawodnicy umieszczają tam informacje o swojej formie fizycznej, która może mieć istotny wpływ na przebieg całego spotkania. Pamiętaj również, by sprawdzać rangę turnieju. Jeśli widzisz, że jest to turniej niższej rangi poprzedzajacy Wielki Szlem nie myśl, że zawodnicy z czołówki dadzą z siebie 100%. Jest to szansa na obstawianie na niższego rangi zawodnika ( z wysokim kursem !) i bardzo dochodowe zwycięstwo.
My kochamy tego typu pojedynki najbardziej.

Jeśli do tego dołączysz wiedzę z naszych aktualności, możesz przewidzieć co zdarzy się w kolejnych gemach!  Czasami warto postawić przeciwko graczowi, na którego obstawiliśmy mecz i zgarnąć pewny zysk – niezależnie od wyniku meczu. Kursy w tenisie potrafią zmieniać się bardzo szybko, dlatego zakłady na żywo to świetna okazja do maksymalizowania zysków i świetna zabawa.

Podsumowując bukmacherzy oferują szeroką ofertę zakładów na żywo. Możemy typować wynik danego gemu, ilości gemów w secie/meczu, dokładny wynik seta i wiele innych wariantów. 

Obserwacja meczu połączona z zakładami na żywo pozwala podejmować nam lepsze decyzje. Bukmacherzy tacy jak Forbet czy Fortuna oferują transmisje meczy na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *