Rafael Nadal z zaciśniętą pięścią i okrzykiem radości po wygranej piłce w turnieju tenisowym

Tenis w czasie korony wirusa a zakłady sportowe. Czy to się opłaca ?

Budzi się świat do życia , budzi się również nasz ukochany tenis ziemny , ale przede wszystkim budzi się świat bukmacherki! Każdy czytelnik doskonale wie co mam na myśli ale czy na pewno każdy z Nas jest już na 100% przygotowany do tego powrotu?

Postanowiłem , że dzisiaj spróbuję Wam troszkę pomóc , albo inaczej mówiąc – przygotować Was , abyście wiedzieli co , jak i gdzie robić , by przede wszystkim Tenis Ziemny i zakłady sportowe nie sprawiały Wam przykrości a zawsze był częścią Was.

Tenis ziemny powoli wraca do rywalizacji . Obecnie rozgrywane są towarzyskie turnieje w ojczystych krajach , mecze o puchary Prezydentów czy jakieś inne , mniej albo więcej nagradzane spotkania. Tenisiści i tenisistki różnie jednak do takich spotkań podchodzą , traktują je głównie  jako trening ,zachowanie płynności gry oraz przygotowanie do powrotu prawdziwej , zawodowej rywalizacji tenisa ziemnego. Ostatnim czasem spotkałem się z wieloma opiniami , że zawodnicy sprzedają mecze , że są bez formy a wielu bukmacherskich graczy narzeka na łatwo przepuszczone swoje pieniążki. Ale czy na pewno mają rację w swojej opinii?

Moim zdaniem nie warto mieć pretensje do zawodniczek czy zawodników a tylko i wyłącznie do własnego siebie. Pamiętajcie , że jest to towarzyskie granie , szukanie formy i trenowanie po to by mieć dobrą formę na początku wracających zmagań o duże pieniądze i cenne trofea. Doskonałym przykładem był mecz Djokovica przeciwko Filipovi Krajnovicowi podczas Adria Tour. Jeśli ktoś odważył się obstawiać na Filipa na pewno wygrał bardzo dobre pieniążki.

Łatwo się pisze , łatwo się mówi….Tak , ja nie bronie grać , typować …ale róbcie to z głową. Jak analizować spotkania tenisowe aby zakłady sportowe były korzystne ?

Każdy gracz , typer czy osoba zajmująca się zakładami bukmacherskimi musi analizować swoje wybrane typy bo tylko wtedy można być pewnym , że zainwestowane pieniążki mogą dać wymarzony zarobek a nie utratę , spowodowaną strzałowymi meczami. Na czym polega analiza meczów w tenisie ziemnym? Przekonacie się o tym poniżej.

  1. Forma – czyli zbiór ostatnich spotkań danego zawodnika czy zawodniczki. Łatwo zauważymy w jakiej sytuacji czy w jakiej formie znajdują się tenisiści . Ja zawsze staram się patrzeć na 2-3 ostatnie turnieje danego gracza i wyciągam z nich wnioski.
  2. H2H – dużo osób pomija to…nie wiem i nie rozumie dlaczego. Często są zawodnicy , jak to się potocznie mówi. którzy sobie „nie leża” . Warto na to zerknąć i warto tego nie lekceważyć.
  3. Nawierzchnia – w tenisie ziemnym mamy kilka nawierzchni . Warto pamiętać , że nie każdy zawodnik jest dobry na wszystkich kortach. Każdy kibic , obserwator tenisa doskonale wie , że jak gracz , który świetnie radzi sobie na trawiastej nawierzchni , nie koniecznie jest dobry na mączce . Aby grać wszędzie dobrze , trzeba być topowym , światowym tenisistą.
  4. Ranking – oczywiście czołówka światowa to czołówka światowa i tutaj ranking zazwyczaj ma odniesienie do formy danych graczy . Warto jednak uważać w niższych rangowych turniejach. Tam często gracz z niższego rankingu ( np.1000 ) nie koniecznie jest zdecydowanie słabszy od tego z rankingu ( np.300 ). Na ranking wpływy mają rangi turniejów , kontuzje czy po prostu różne zawirowania w karierze.
  5. Kurs – czasem warto ominąć typowanie danego meczu , jeśli dany kurs jest mocno zaniżony. Wyrównani gracze  powinni mieć wyrównane kursy…ale w tenisie tak nigdy nie ma. Często kursami się manipuluje , a ten co się nie zna gra po niższym kursie , bo myśli że jest to faworyt a po analizie sam by dostrzegł , że nie zawsze tak jest.

Mam nadzieje, że podane wskazówki pomogą wam korzystanie obstawiać zakłady sportowe w tenisie. Pamiętajcie o nich gdy w grę wchodzą duże pieniążki , nie warto grać grubo i strzelać bo taki sposób jest dobry ale tylko za grę na malutkie kwoty , bardziej dla zabawy niż dla zarobku.

Serena Williams i Roger Federer

Ja osobiście nie mogę doczekać się już normalnych turniejów w tenisie ziemnym. Tęsknie za ATP , WTA czy challengerami …nie mówiąc już o tych topowych turniejach jak US Open czy French Open. Wielkie Szlemy…ah, wtedy się gra , typuje i zarabia….Teraz oczywiście śledzę turniejowe potyczki czy bardziej sparingowe rywalizację ale typowaniem tenisa ziemnego się bawię bo na zarobek przyjdzie jeszcze czas.

Z drugiej strony zdarzają się sytuacje , że obstawiając na zawodnika lub drużyną znacznie słabszą można wygrać świetne pieniądze.

Gracz z Poznania postawił kupon za 500 złotych po kursie 549.14 . Dzięki temu zgarnął 274 570 zł przy jednym kuponie! To rekordowa wygrana u tego legalnego polskiego bukmachera Betfan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *