Bianca Andreescu odbija piłkę z backhandu stojąc na jednej nodze

Zapraszamy do krótkiej analizy zawodniczki Bianca Andreescu.


Bianca jest Kanadyjką pochodzenie Rumuńskiego urodzona w 2000 roku.
Jest pierwszą zawodniczką z historii Kanady, która uplasowała się na 4 miejscu w światowym rankingu oraz pierwszą która wygrała turniej Wielkiego Szlema.


Bianca jest praworęczną zawodniczką, która w finale US Open 2019 pokonała Sereną Williams:
„Od początku meczu głównym pomysłem było zmuszanie ją do gry, do pracy o każdy punkt. Jestem bardzo zadowolona ze sposobu, w jaki zrealizowałam swoje plany. Spisałam się dobrze podczas praktycznie całego meczu
Warto dodać , że Biance rozpoczęła Sezon 2019 na 152 pozycji a zakończyła na miejscu 5. Zawodniczka imponuje formą i wytrzymałości psychiczną od początku sezonu.
,, Rok 2019 był historią Kopciuszka. Ale jeśli mam wybrać najważniejszy cel, który chcę osiągnąć, jest nim zostanie numerem jeden na świecie. Presja sprawia, że podnoszę moją grę na wyższy poziom „- powiedziała Bianca Andreescu.

Do mocnych stron zawodniczki na pewno zaliczymy moc uderzeń, dynamiczne poruszanie się po korcie . Jej styl gry jest bardzo kreatywny, lubi mieszać uderzenia z głębi kortu z slajsami i skrótami. Serwis ma dosyć dobry, choć nieregularny. W 2019 roku serwała 116 asów , oraz 168 podwójnych błędów w przeciągu 42 meczów. Bianca jest odporna psychicznie i silna mentalnie, czy wciąż uda się jej to utrzymać mimo rosnących oczekiwań i presji ?

Bianca Andreescu krzyczy na korcie

Do jej słabych stron możemy zaliczyć małe doświadczenie w porównaniu z innymi zawodniczkami.
Jednak jej największą słabością jest stan zdrowia. W minionym roku Bianca Andreescu z powodu kontuzji kolana wycofała się z kończącego sezon turnieju WTA Finals. Co więcej w poprzednim sezonie zawodniczka zmagała się również z kontuzją pleców i barka. Mamy jednak nadzieje, że zawodniczka upora się z kontuzjami i będzie gotowa na Australian Open 2020. Bukmacherzy uważają Biancę za faworytkę zaraz po Serenie Williams ! Dowiedz się więcej o fawortykach turnieju w naszym artykule : Kto wygra Australian Open 2020.

Bianca Andreescu – Fakty

  • Data urodzenia: 16 czerwiec 2000
  • Narodowość: Kanada
  • Ulubiona nawierzchnia tenisowa: Korty ceglane (clay court) – Roland Garros
  • Największe sukcesy: Awans z 152 pozycji na 4 pozycją w 2019 roku. Zwycięstwo US Open 2019, Indian Wells 2019, Toronto 2019.
  • Mocna strona: Kreatywność na korcie (slajsy, skróty), moc uderzeń oraz dynamika
  • Słaba strona: Małe doświadczenie oraz kontuzjogenność w tak młodym wiek
  • Najszybszy serwis – Brak danych, średni serwis podczas US Open 2019- 160km/h
  • Stan cywilny – Panna
  • Cytując: Wierze w siebie, ponieważ uważam, że wszystko jest możliwe.

Polecam dowiedzieć się więcej o Biance i jej statystykach na oficjalnej stronie WTA lub śledzić profil zawodniczki na Facebooku lub Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *