Zawodnik Dominic Thiem uderza piłkę z forhandu podczas turnieju tenisowego

Dominic  Thiem jest praworęcznym zawodnikiem urodzonym w 1993 roku w Austrii.
Aktualnie zawodnik jest 4 w rankingu ATP i jest to jego najlepszy rezultat w karierze.

Dominik wychował się w rodzinie tenisowej (oboje rodziców są trenerami tenisowymi), jego tata jest trenerem drugiego i trzeciego zawodnika w Austrii. Jego młodszy brat Mortiz Thiem również gra w tenisa i swój pierwszy punkt ATP zdobył w 2018 roku (1411 w rankingu).
Zawodnik ma jednoręczny beckhand a jego ulubionym uderzeniem jest forehand.

Zawodnik w swojej karierze zdobył 16 tytułów (turnieje ATP). Swój pierwszy turniej ATP zwyciężył w 2015 roku, a swój najlepszy sezon miał w 2019 roku.
W 2019 roku zwyciężył turnieje ATP w Wiedniu, w Beijing (pokonując w finale Greka Stafanos Tsitsipas), w Kitzbuhel (AU), Barcelonie (pokonując w półfinale Nadala oraz Medvedeva w finale) oraz w Indian Wells (pokonując Federera w finale).

Tenisista Dominic Thiem

Jeden z ważniejszych sukcesów było zajęcie drugiego miejsca w Roland Garrosie. Dominik pokonał w półfinale Djokovica i poległ Nadalowi w czterosetowym finałowym meczu.
Na zakończenie sezonu, doszedł do finału w ATP finals po drodze pokonując Rogera Federera, Novaka Djokovica i Matteo Barrettini. Jednak poległ w finale po trzy setowym pojedynku z Stefanos Tsitsipas.

Podsumowując sezon 2019 zawodnik wygrał 49 meczy, a przegrał 19.

Zawodnik świetnie radzi sobie z grą pod presją, podczas gdy dochodzi do decydującego seta (3 lub 5) w 83% mecze rozstrzygnęły się na jego korzyść.
Jego głównym celem na 2020 rok jest zwycięstwo turnieju wielkoszlemowego i awans do czołowej „trójki” rankingu.

Data urodzenia: 3 września 1993
• Narodowość: Austria
• Stan cywilny– kawaler
• Ulubiona nawierzchnia tenisowa: Korty ceglane (Rolland Garros)
Największe sukcesy: Finał ATP Finals, Finał Rolland Garros, zwycięstwo Indian Wells.
• Mocna strona: Świetne przygotowanie fizyczne, świetny drugi kick serwis, świetny topspin oraz szybka ręka
• Słaba strona:  Daje się wypchnąć czasem za kort ( zmienia aktualnie trochę styl gry -zostaje bliżej linii końcowej , zmniejszył zamachy) niestety czasem wraca do poprzedniego stylu gry
Najszybszy serwis – 232km/h, średni serwis wynosi około 195 km/h
• Cytując: Jeśli zawsze doświadczasz nowych i lepszych rzeczy niż wcześniej, nigdy nie będziesz zmęczony.

Polecam sprawdzić dokładnę analizę Dominica tutaj. Więcej informacji można znaleźć na Wikipedi lub oficjalnej stronie- Dominic Thiem