Serena Williams trzymająca puchar

Zapraszamy do krótkiej analizy zawodniczki- amerykańskiej legendy tenisa- 38-letniej Sereny Williams.
Serena Williams swoją przygodę z tenisem zaczęła w wieku 5 lat dzięki swojemu tacie. Jest siostrą Venus Williams, także mistrzyni Wielkoszlemowych turnieji. Serena jest zawodniczką praworęczną z dwuręcznym beckhendem.

Wygrała 23 turnieje Wielkoszlemowe w singlu oraz 14 w deblu, ustanawiając tym samym rekord zdobytych tytułów wśród kobiet oraz mężczyzn. Oprócz turniejów Wielkoszlemowych do jej największych sukcesów można zaliczyć trzy złote medale w grze podwójnej, w duecie z Venus na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, Pekinie i Londynie oraz jedno złoto w grze pojedynczej na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.
W czasie swojej kariery Amerykanka zarobiła na korcie ponad 92 milionów dolarów, co czyni ją najlepiej zarabiającą tenisistką w historii dyscypliny.

Do mocnych stron Amerykanki bez wątpienia zaliczymy jej siłę – siłę uderzeń. Dzięki jej silnemu serwisowi wygrywa one ponad 80% gemów przy swoim podaniu. Przeciwniczki zazwyczaj nie są w stanie odegrać efektywnego odebrania i zdobyć, jakąkolwiek przewagę. Przez to, że gra Sereny jest bardzo agresywna jest ona również bardzo ryzykowna. Dla przykładu Osaka przełamała Serenę cztery razy w finale US Open w 2018, Serena wówczas trafiła około 50% pierwszych serwisów. W tym samym meczu Serena dostała ostrzeżenie od sędziego za pomoc jej trenera podczas meczu (Patric Mouratoglou dawał zawodniczce znaki z trybun). Serena została wyprowadzona z równowagi przez sędziego i dostała karę.

Serena Williams uderza piłkę z forhendu

Swój ostatni turniej Wielkiego Szlema zwyciężyła w 2016, po urodzeniu swojej córeczki w 2017 roku nie udało jej się zdobyć głównego tytułu i zazwyczaj dochodzi do finałów.
Bez wątpienia Serena ma duży apetyt na zwycięstwo nadchodzącego turnieju Australian Open 2020 ! Dowiedz się więcej w naszym artykule : Kto wygra Australian Open 2020 u kobiet

Serena Williams – Fakty

  • Data urodzenia: 26 września 1981
  • Narodowość: USA
  • Stan cywilny – Zamężna , mama dwuletniej córeczki.
  • Ulubiona nawierzchnia tenisowa: Korty twarde (hard court) – Austalian Open, US Open
  • Największe sukcesy: Zwyciężczyni 23 Wielkich Szlemów, Igrzysk Olimpijskich w Londynie w singlu oraz 3x Igrzysk Olimpijskich w grze podwójnej
  • Mocna strona: Niezwykle silne i szybkie uderzenia, które dają jej przewagę nad niemal każdą zawodniczką. Ma bardzo mocny serwis i return. Oprócz tego jest bardzo pewna siebie.
  • Słaba strona: Do słabych stron możemy zaliczyć gorsze niż kiedyś poruszanie się po korcie, oraz gorsza kondycja. Zawodniczka ma relatywnie słaby backhand slajs oraz gre przy siatce. Potrafi ona stracić spokój na korcie i wyprowadzić się z równowagi.
  • Najszybszy serwis – 206.4km/h, 
  • CytującJestem perfekcjonistką, praktycznie cały czas nienasyconą. Czuje, że tyle rzeczy wciąż mogę poprawić i robić lepiej.

Polecam dowiedzieć się więcej o Serenie na Wikipedi lub sledzić profil zawodniczki na Facebooku lub Instagramie @serenawilliams

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *